Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

blank
Ana Sayfa menü ikon
menü line
Hakkımızda menü ikon
menü line
Firmamız menü ikon
menü line
Ürünlerimiz menü ikon
menü line
Galeri menü ikon
menü line
Haberler menü ikon
menü line
İletişim menü ikon
menü line
Sıkça Sorulan Sorular menü ikon
menü line
blank
blank
Tarihçe
Şirketler
Misyon-Vizyon
Sertifikalar
Kalite Belgelerimiz
blank

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

blank
Tarihçebaslik icon
Sektörün lider kuruluşu EMEKCİOĞLU TUZ A.Ş. Ankara’ nın Şereflikoçhisar ilçesinde 8.000 metre kare kapalı 62.000 metre kare açık alan içerisinde mekanik rafine tuz fabrikası ile faaliyet göstermektedir. Yüksek kapasitede, Avrupa standartlarına uygun üretim yapmakta olup başta tekstil ve gıda tuzu olmak üzere geniş ürün yelpazesi ile Türkiye’ nin en büyük tuz üreticisi konumundadır.

Fabrika iki ayrı üretim bölümünden oluşmaktadır. Birinci bölümde ham tuz sadece kırılma ve yıkama proseslerine tabii tutulmakta olup bu bölümde kurutma işlemi yapılmamaktadır. Bu bölümde ortalama 100 ton / saat kapasiteyle çalışılmakta, burada üretilen mamul ağırlıklı olarak tekstil, kimya ve yem sanayinde kullanılmaktadır. İkinci bölümde ise diğer proseslere ek olarak tuz akışkan yataklı kurutucularda kurutulmaktadır. İkinci bölümde üretilen tuzun kapasitesi 40 ton / saat kapasiteyle çalışmaktadır. Ağırlıklı olarak gıda / tekstil sektörünün ihtiyaçlarına cevap verecek kalitede tuz üretilmektedir. Sofralık tuz üretimi de bu bölümde yapılmaktadır. Türkiye ’nin ihtiyacı olan - su arıtma tesislerinde kullanılan - Tablet tuzu üretiminin % 85’i firmamız tarafından karşılanmaktadır.

İşletmede dört vardiya halinde 24 saat boyunca üretim yapılmaktadır. Üretimde iki mühendis, iki kimyager ve 74 eleman istihdam edilmiştir.
blank
sss banner
müşteri hattı banner
Sağlık Bakanlığı İyotlu Tuz Kullanmayı Öneriyor
 
Emekcioğlu Sigorta Santuz      
 
Tüm Hakları Saklıdır.
Ana Sayfa footer icon Hakkımızda footer icon Firmamız footer icon Ürünlerimiz footer icon Galeri footer icon Haberler footer icon İletişim footer icon Sıkça Sorulan Sorular footer icon Müşteri Memnuniyet Hattı
Emekçioğlu Tuz Facebook Sayfamız Emekçioğlu Tuz Twitter Sayfamız