S.S.S emekcioglu 22 Ağustos 2022
1) Tuz Nedir?

Tuz, kimyada, bir asitle bir bazın tepkimeye girmesi neticesinde meydana gelen maddedir. Tuz, asitteki eksi yüklü iyonla bazdaki artı yüklü iyondan meydana gelir. asitle baz arasındaki nötralleşme tepkimesi esnasında tuz ve su açığa çıkar. Detaylar için aşağıdaki butona tıklayınız.

2) Tuz Kullanım Alanları Nelerdir?

Sanayinin büyümesi ve teknolojinin sürekli gelişmesi tuzun kullanıldığı yeni alanların doğmasına neden olmuştur. Tuzun 14000 kullanılma biçimi vardır. Detaylar için aşağıdaki butona tıklayınız.

3) Neden İyotlu Tuz?

İyotlu tuz, temelde iyotun eklendiği tuzdur. İyot, yumurta, sebze ve deniz ürünleri gibi bazı yiyeceklerde eser miktarda bulunan bir mineraldir. Vücudun iyota ihtiyacı vardır ancak doğal olarak iyot yapamaz. Bu yüzden insanların gıdalardan iyot alması gerekmektedir. Detaylar için aşağıdaki butona tıklayınız.

4) İyot ve İyotlu Tuz

İyot, boynumuzda bulunan tiroid bezinden hormon salgılanması için çok önemli olan bir mineraldir. Detaylar için aşağıdaki butona tıklayınız.

5) Kar Tuzu Nedir?

Karayollarında biriken kar ve suyun donmaması ve buzlanmayı önlemek için karayollarına serpilir. 25,50 ve 1000 kg lık ambalajlarda satışa sunulmaktadır.

6) Tuz Yönetmeliği Nedir?

Detaylar için aşağıdaki butona tıklayınız.